تاريخچه ما


انستیتو روانکاوی تهران در اسفند
1385
توسط دکتر تورج مرادی1 (روانكاو از امريكا) برای ارائه ‌آموزش و درمان در حیطه روانکاوی تأسیس شد. انستیتو داراي امتياز رسمی از اروپا
(ECPP)2بعنوان "انستيتو دارنده اعتبار براي آموزش روانكاوي"3 مي‌باشد. انستيتو به عنوان يك موسسه غير تجاري ثبت شده و از سازمان بهزيستي كشور مجوز براي آموزش و درمان در حيطه روانكاوي كسب كرده است.

دوره‌هاي آموزشي اصلي انستيتو از استانداردهاي آموزشي، اخلاقي و حرفه‌اي انجمن بين‌المللي روانكاوي4(IPA)حمايت و پيروي مي‌كنند. انستيتو عضو انجمن‌هاي بين‌الملليIFPS، ECPP5و 6WCPمي‌باشد و توافقنامه‌ي تبعيت از قوانين و منشور اخلاقيECPPدر اروپا را امضاء كرده است.

انستيتو براي دانشجويان و 7Clinicianهایبهداشت روان در رشته‌هایی چون روانشناسی، روانپزشکی، و مشاوره آموزش‌های تحلیلی ارائه می‌دهد و از زمان تأسیس تا به حال هفت دوره آموزش جامع رواندرمانی تحلیلی و سه دوره آشنایی با رویکرد تحلیلی برگزار کرده است .

همچنين دوره‌ آموزش رواندرماني تحليلي كودك و نوجوان در حال تهيه براي اجرا در آينده‌ي نزديك مي‌باشد.

هیئت علمی و مدرسین انستیتو نماینده تمام مکاتب و گرایش‌های اصلی روانکاوی امروز هستند و دوره درسی وسیع و عمیقی از روانکاوی را به عنوان تئوری ذهن، شیوه درمانی، و ابزاری برای تحقیق ارائه می‌دهند.

به علاوه از اعضای افتخاری روانکاومان که شهرت جهاني دارند برای اطمینان به داشتن برنامه‌های آموزشی که از نظر کیفیت و جامع بودن بی نظیر باشند استفاده می‌شود.1.

·داراي گواهي روانكاو آموزشي (Training Psychoanalyst) از اروپا (ECPP)

·عضو روانكاو در IFPS

·عضو هيئت علمي در انستيتو روانكاوي IASP در Toronto


2. European Confederation of Psychoanalytic Psychotherapies

3. Accredited Psychoanalytic Training Institute

4. International Psychoanalytical Association

5. International Federation of Psychoanalytic Societies

6. World Council for Psychotherapy

7.بالینی کار، مانند رواندرمانگر

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به انستیتو روانکاوی تهران می باشد.